Pierwsze koty za płoty

   Decydując się na posiadanie jakiegokolwiek zwierzątka domowego, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że opieka nad pupilem to przede wszystkim obowiązek i odpowiedzialność. Jeżeli zwierzątko stanie się już pełnoprawnym domownikiem, to trzeba wiedzieć, że wymaga od nas troski i opieki. Niezależnie od tego, na jakiego zwierzaka się zdecydujemy, konieczne będzie przyjrzenia się bliżej naturze danego zwierzęcia, zapoznania się z tym, co powinien jeść, jak się lubi bawić, a także co go charakteryzuje.

Kocie ABC, czyli wszystko, co potrzebuje nasz futrzak, by godnie żyć

   Jeżeli zostaniesz właścicielem milutkiego futrzaka, bez wątpienia będziesz mieć się do kogo przytulić, a ponadto koty gwarantują kupę zabawy i radości. Koty uwielbiają drapanie. Oczywiście trzeba też się zawczasu do tego przygotować. Należy zaopatrzyć się w drapaki, które umożliwią kotu ostrzenie pazurków oraz zapobiegną powstawaniu niechcianych zadrapań w innych miejscach mieszkania, np. na narożniku. Drugą sprawą są wszelkie akcesoria do karmienia pupila (miseczki) oraz karma, specjalnie przeznaczona dla kota. Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać już pierwszego dnia, gdy czworonożny futrzak przekroczy próg naszego mieszkania, jest kuweta dla kota. Kuweta to miejsce szczególne dla kota. Jest jego toaletą i musi być wyposażona w żwirek, najlepiej zbrylający się, o jakimś łagodnym, dobrze znoszonym przez kota zapachu. Ważne, by kocia toaleta była dla niego wygodna, praktyczna i funkcjonalna. Dodatkowo, można wybrać kuwetę, pasującą do wnętrza mieszkania, łatwą w czyszczeniu i transporcie. Na rynku dostępne są coraz to nowocześniejsze kuwety, o modnym designie, eleganckim wyglądzie. Najbardziej bogato wyposażone kuwety zawierają również filtr węglowy, wbudowany w kuwetę, dzięki któremu można pożegnać przykre zapachy.

 Oprócz powyższych, naszemu kotu przyda się również kilka zabawek, by mógł aktywnie spędzać czas i zająć się czymś innym, niż tylko ostrzeniem pazurków na naszej kanapie. Sprawdzą się myszki i piłeczki. Trzeba również pamiętać, że kociaki to wygodne stworzenia, które lubią się dobrze wyspać i poleniuchować.W tym celu warto zrobić pupilowi legowisko, by miał swoje miejsce do wylegiwania się, a nie przyzwyczaił się do spania na łóżku właściciela. Ponadto kociaki lubią ciepło, trzeba im zatem stworzyć miejsce wygodne, ciepłe i przytulne, by chętnie w tym miejscu wypoczywały po wielogodzinnych harcach.

  Jeżeli zadba się o koty kompleksowo i stworzy im w mieszkaniu dobre, przyjazne i dostosowane do ich potrzeb, miejsce do życia, kociaki z pewnością zamruczą do ucha właściciela słowa wdzięczności.

Agata Wólczyńska

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *